مرجع پاسخگویی به سوالات و شبهات اعتقادی

جستجو در سایت :

سیستم پرسش و پاسخ

آرشیو ویدئویی پاسخگویی به شبهات

بانک مقالات و پژوهش ها

ورود کاربران

ما را دنبال کنید

 

سمینارهای تخصصی آشنایی با بازار جهان اسلام برگزار می‌شود

سمینار تخصصی که از سوی مرکز آموزش سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور، نخستین جلسه از سلسه سمینارهای تخصصی «آشنایی با بازار جهان اسلام» است که سازمان قرآنی دانشگاهیان در نظر دارد با توجه به رسالت خود در حوزه بین‌الملل، با برگزاری آن گام کوچکی در راستای توسعه تعاملات اقتصادی با بازار جهان اسلام بردارد.

این سازمان بر همین اساس برگزاری تعداد ۱۰ سمینار تخصصی با عنوان «سلسله سمینارهای تخصصی آشنایی با بازار جهان اسلام» با محوریت ۱۰ کشور مسلمان در سال ۱۴۰۰ را در دستور کار خود قرار داده است.

بر اساس این گزارش هدف از برگزاری این سلسله سمینارها؛ افزایش شناخت فعالان اقتصادی نسبت به بازار جهان اسلام و اقتصاد کشورهای اسلامی، آموزش نحوه تعامل اقتصادی هرچه بهتر با بازار جهان اسلام، کمک به شبکه‌سازی فعالان اقتصادی در کشور و اجتماع‌سازی در حوزه ایجاد تعامل اقتصادی پایدار با بازار جهان اسلام و کمک به شکل‌گیری همکاری‌های مشترک در میان فعالان اقتصادی در کشور به منظور تعامل با بازار جهان اسلام عنوان شده است.

همچنین کمک به استفاده از فرصت‌های اقتصادی و خلق ثروت برای کشور و ایجاد دغدغه در میان فعالان اقتصادی و نهادهای سیاستگذار به توجه بیشتر به بازار جهان اسلام و ایفای نقش پر رنگتر در این حوزه از دیگر اهداف برگزاری این سمینارهای تخصصی برشمرده می‌شود.

نخستین سمینار تخصصی «آشنایی با بازار جهان اسلام؛ عمان» در ۱۱ محور، به معرفی کشور عمان و راه‌های فعالیت‌های اقتصادی در این کشور می‌پردازد که این محورها عبارتند از:
- معرفی کلی کشور عمان
- معرفی تخصصی اقتصاد عمان
- ویژگی‌های فرهنگی مردم عمان و بایدها و نبایدهای تعامل تجاری با عمان
- چگونگی اخذ ویزا و سفر به عمان
- معرفی وب‌سایت‌ها و منابع اطلاعاتی به منظور کسب اطلاعات در خصوص اقتصاد عمان
- معرفی وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک در حوزه تجارت با عمان
- معرفی اولویت‌های استراتژیک و نقشه راه عمان
- معرفی فرصت‌های تجاری و سرمایه‌گذاری عمان
- نحوه ثبت شرکت و امور مرتبط با مالکیت فکری و امور حقوقی در عمان
- بررسی نحوه همکاری‌های علمی، دانشگاهی، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌ها
- صادرات مجدد از عمان

مزایای شرکت در این سمینار، مواردی چون: شبکه‌سازی و تبادل اطلاعات با سایر علاقه‌مندان به فعالیت بین‌المللی در بازار جهان اسلام، امکان ایجاد ارتباط با حامیان، سخنرانان و اساتید، ثبت اطلاعات شرکت‌کنندگان در کتاب فعالان اقتصادی بازار جهان اسلام و اخذ مدرک معتبر و قابل ترجمه جهاد دانشگاهی عنوان شده است.

نخستین سمینار تخصصی «آشنایی با بازار جهان اسلام؛ عمان» روز چهارشنبه، ۲ تیرماه ۱۴۰۰ از ساعت ۹ صبح تا ۱۸ به صورت حضوری در محل مرکز آموزش سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور وابسته به جهاد دانشگاهی واقع در تهران، خیابان انقلاب اسلامی، ضلع شرقی دانشگاه تهران، خیابان قدس، خیابان بزرگمهر، پلاک ۸۵، برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند برای پیش ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به لینک‌های زیر مراجعه و یا با شماره تلفن ۰۲۱۶۶۴۱۰۲۳۹ تماس بگیرند.

کد خبر 5232613

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید

شبهه چیست ؟

خطبة ۳۸ نهج البلاغه
--------

وَ إِنَّمَا سُمِّيَتِ الشُّبْهَةُ شُبْهَةً لِأَنَّهَا تُشْبِهُ الْحَقَّ فَأَمَّا أَوْلِيَاءُ اللَّهِ فَضِيَاؤُهُمْ فِيهَا الْيَقِينُ وَ دَلِيلُهُمْ سَمْتُ الْهُدَى وَ أَمَّا أَعْدَاءُ اللَّهِ فَدُعَاؤُهُمْ فِيهَا الضَّلَالُ وَ دَلِيلُهُمُ الْعَمَى فَمَا يَنْجُو مِنَ الْمَوْتِ مَنْ خَافَهُ وَ لَا يُعْطَى الْبَقَاءَ مَنْ أَحَبَّهُ.

«شبهه از این جهت شبهه نامیده شد که به حقیقت شبیه است. اما دوستان خدا در آن شبهه به روشنى یقین و نشانۀ هدایت خداوندى ره مى‏سپارند و امّا دشمنان خدا که به سیه‏دلى و کورى دچارند، در آن راهى جز ضلالت و گمراهى نمیسپارند».